-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#takim

Osmani nis vizitën në SHBA, takohet me sekretarin e Shtetit, James O’ Brien

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Uashington D.C. për të marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit...

Gjyqtarë dhe prokurorë amerikanë takim me përfaqësuesit e SPAK

Një grup gjyqtarësh dhe prokurorësh amerikanë kanë arritur në Tiranë ku priten të takohen me prokurorët dhe gjyqtarët e SPAK dhe Gjykatave Speciale. Në një...

Stano: Blismi takohet nesër me homologun serb në Bruksel

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano ka konfirmuar se nesër Kryenegociatori i Kosovës Besnik Blismi dhe ai i Serbisë Petar Petkoviç do takohen nesër...

Balla takim me donatorët: Duhet rritur shpejtësia e kundërveprimit për krimin e organizuar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla gjatë takimit koordinues me donatorët është shprehur se duhet të rritet angazhimi dhe shpejtësia për kapjen e krimit të...

‘Dhurata luksoze dhe përqafime’ ja si u pasqyrua në media takimi i Putin me Kim Jong Un

Përqafimi në tre të mëngjesit në pistën e aeroportit të Phenianit. Me Kim Jong-un të detyruar të qëndrojë deri vonë vetëm për të shkuar...

Begaj takim me presidentin gjerman: Gjermania është mbështetje për avancimin e reformave në Shqipëri

Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar një takim me homologun e tij gjerman, Frank Walter Steinmeier. Gjatë këtij takimi të 2 presidentët folën në lidhje me...

Lajçak takohet me kryeministrin serb në Athinë: E informova për dialogun Kosovë-Serbi

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka takuar kryeministri e ri serb, Millosh Vuçeviç. Lajçak u shpreh se ka folur me të...

Zelenski dhe Papa Françesku pritet të takohen në samitin e G7

Papa Françesku do të takohet nesër me Volodymyr Zelenskyy në samitin e G7 në Itali. Papa do të takohet gjithashtu me liderë të tjerë botërorë,...

Vizita në Kosovë/ Begaj takohet me Kurtin: Falenderues përjetë ndaj Shqipërisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur për takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Kurti ka thënë se Kosova është përjetë falënderuese për kontributin e...

Shtyhet takimi i Ramës me shqiptarët në Londër, ja kur do të mbahet

Është shtyrë takimi i kryeministrit Edi Rama në Londër me diasporën shqiptare. Takimi i Ramës në Londër ishte planifikuar më 2 qershor. Shtyrja e takimit u...

Latest news

/5pyetjet.al