-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

takime

Rama vijon takimet për riorganizimin e PS-së në Shkodër

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe ditën e sotme takimet në Shkodër. Në lagjen “Xhabiej” kreu i qeverisë po zhvillon një takim me dy...

Von der Leyen nesër në Kosovë, takime me Kurtin e Osmanin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen të hënën pritet të takohet me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani e kryeministrin, Albin Kurti gjatë...

BE: Takimet e së enjtes janë “mbështetje” për dialogun

Bashkimi Evropian i ka cilësuar si “mbështetje” për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë takimet e së enjtes në margjinat e samitit të BE-së, ku...

Vizita e Ramës në Itali, Kryeministri ndan foto nga takimi me Melonin!

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga takimi me kryeministren italiane Giorgia Meloni, ku ishte i pranishëm në kuadër të vizitës së nivelit...

Basha vijon takimet derë më derë me qytetarët: PD, alternativa ndryshe!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar edhe gjatë pasdites takimet derë më derë, për të dëgjuar e bashkëbiseduar me qytetarët. Situata ekonomike është...

Lajçak: I kujtova Kurtit dhe Vuçiç se marrëveshjet zbatohen pa kushte dhe vonesa

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se marrëveshjet e dialogut mbesin të vlefshme dhe të detyrueshme si për...

Kurti niset drejt Athinës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tashmë nisur drejt Athinës ku do të marrë pjesë në darkën joformale të organizuar nga homologu i tij grek,...

“Takime vendimtare”, ja cila shenjë do të “triumfojë” sot

Dashi Surprizat në jetën tuaj në çift do jenë të njëpasnjëshme gjatë kësaj dite. Do ketë edhe momente mjaft pasionante dhe të zjarrta. Beqarët më...

Me Blinken, Macron e Melonin/ Rama nxjerr foto nga Samiti i NATO

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga samiti i NATO-s në Vilnius të Lituanisë. Kreu i qeverisë ka treguar nëpërmjet imazheve në Facebook se...

Meta: Ta nxjerrim Elbasanin nga lista e qarqeve më të varfra të Shqipërisë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se nevoja për ndryshim në Shqipëri është ulëritëse. Me anë të një postimi në Facebook, kreu...

Latest news

/5pyetjet.al