-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

të ardhura

Vlera marramendëse që ka arritur “Barbie” në 8 javë

“Barbie” nga “Warner Bros”, ka thyer një tjetër rekord dhe këtë herë bëhet fjalë për arkën e fitimeve. Filmi prodhim i këtij viti, ka kaluar...

Çoçoli në “5 Pyetjet”: Kur bastet lejoheshin, të ardhurat e buxhetit të shtetit ishin të larta!

Duke folur në studion e “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, analisti Fatos Çoçoli, deklaroi se, pavarësisht se u ndaluan, bastet sportive dhe lojërat e...

Turistët e huaj sollën 1.55 miliardë euro në 6 muajt e parë, po shqiptarët sa lanë jashtë?

Gjysma e parë e këtij viti ka sjellë një nivel rekord të ardhurash nga shtetasit e huaj që kanë udhëtuar në Shqipëri. Në kahun...

Anglia në prag të rënies më të madhe të standardeve të jetesës që nga vitet 1950

Britanikët janë në rrezik të përjetojnë rënien më të keqe të standardeve të jetesës që nga  vitet 1950. Ky rezultat është publikuar sipas një studimi...

Pagat e punonjësve më të ulëtat në rajon, qeveritarët rekord në raport me të ardhurat për frymë

Me rritjen e fundit, paga mujore bruto e presidentit shqiptar të Republikës bëhet 7 herë më e lartë se paga mesatare mujore në vend,...

Taksa e ndikimit në infrastrukturë sjell 32% të të ardhurave të vendorëve, rekord Tirana, Kamza, Saranda!

Taksa e ndikimit në infrastrukturë mban rreth 32% të peshës së të ardhurave nga burimet e 61 bashkive (duke përfshirë të ardhurat nga taksat,...

Të ardhurat e Sunak për vitin 2021-2022 mbi 1.9 milionë paund

Kryeministri britanik, Rishi Sunak dha detaje për çështjet e tij tatimore.  Përmbledhja tregon se të ardhurat e tij arritën në më shumë se 1.9 milion...

KLSH për Tatimet e Tiranës: 57 milionë euro të ardhura të munguara nga rivlerësimet!

Mospërputhjet e deklarimeve nga kasa me ato në deklaratën e thjeshtuar të tatimfitimit të bëra nga mijëra subjekte kanë sjellë të ardhura të munguara...

Lufta në Ukrainë, Rusia gati 50% më pak të ardhura nga nafta dhe gazi

Të ardhurat ruse nga nafta dhe gazi ranë me 46.4 për qind në muajin shkurt krahasuar me të njëjtin muaj të vitit të kaluar,...

EUROSTAT: Të rinjtë shqiptarë kanë të ardhurat e disponueshme më të ulëta në Europë!

Ikja e të rinjve është kthyer në një problem vërtet shqetësues për vendin, duke ndikuar tregun e punës, konsumin dhe në afatin më të...

Latest news

/5pyetjet.al