-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Tensionet

VOA: Tensionet në parlament, presidenti Begaj nuk mban dot fjalën

Në Shqipëri sesioni i ri parlamentar nisi edhe sot pasdite në një atmosferë tensioni në sallë ku një pjesë e deputetëve demokratë, që mbështesin...

Von Cramon kërkon pezullimin e anëtarësimit të Serbisë në BE

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian Viola von Cramon nënshkrimin e marrëveshjes për bashkëpunim Serbi-Rusi e ka quajtur një skandal të rëndë nga ana...

Tensionet Greqi-Turqi, Dendias: Erdogan shkatërroi edhe momentin historik

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka qenë i prerë ndaj Turqisë pas përshkallëzimit të rrezikshëm të marrëdhënieve mes dy shteteve. Dendias tha...

Negociatorët e BE në Beograd, Vuçiç: Nuk do të ketë njohje të Kosovës

“Nuk do të ketë diskutim për të ardhmen e Serbisë dhe nuk do të ketë njohje të Kosovës”, kështu është shprehur presidenti serb Aleksandër...

Tensionet me Greqinë, Turqia çon “Egjeun” në BE, NATO e OKB

Turqia ka dërguar një letër në BE, NATO e OKB për problemet ende të pazgjidhura në Egje me Greqinë. Mediat greke shkruajnë se pala turke,...

Një letër mbërrin edhe për Kurtin, çfarë po planifikojnë Gjermania dhe Franca?

Një letër e përbashkët nga Kancelari gjerman Olaf Scholz dhe Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka mbërritur këtë të diel për Albin Kurtin. Në letër...

Latest news

/5pyetjet.al