-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Termet

Tërmet dhe frikë! Njerëzit dalin me vrap në rrugë dhe flenë jashtë

Një valë sizmike goditi Campanian në Itali. Në veçanti, një tërmet me magnitudë 4.0 u regjistrua në orën 22:08 mbrëmjen e djeshme me epiqendër...

Tërmetet nuk ndalen, Ballkani shkundet sërish

Një tërmet me magnitudë 3.7 ka goditur në orën 10:43 sot në zonën detare ne jug të Metonit në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës,...

Vijojnë lëkundjet e forta të tokës! Njerëzit kalojnë natën në rrugë

Një tërmet i fortë është regjistruar mbrëmjen e kaluar në Napoli, duke bërë që shumë njerëz në panik ta kalojnë natën jashtë. Lëkundja me magnitudë...

Tërmet i fuqishëm në Ballkan, ja deri ku u ndjenë lëkundjet

Një tërmet me magnitudë 4.6 të shkallës Rihter ka goditur Bosnjën dhe Hercegovinën. Siç raportohet nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC), epiqendra e tërmetit ishte...

Frikë dhe kaos, tërmeti i fuqishëm “shkund” tokën, ja epiqendra dhe magnituda

Një tërmet me magnitudë 6.6 është regjistruar në pjesën jugore të Filipineve, sipas një njoftimi të Institutit të Vullkanologjisë dhe Sizmologjisë në vend. Epiqendra ndodhet...

Tërmet i fortë, shkundet Ballkani, ku ishte epiqendra?

Tërmeti me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter, u regjistrua në orën 19:01 në Neum të Bosnje Hercegovinës. Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar apo dëme...

“Zien” toka nga tërmeti në Turqi! Njerëzit dalin me vrap në rrugë

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter ka goditur Turqinë qendrore, sipas mediave turke. Sipas agjencisë turke të menaxhimit të fatkeqësive AFAD, tërmeti...

Tirana zgjohet me tërmet

Mëngjesin e sotëm është regjistruar një lëkundje sizmike në Tiranë. Epiqendra ka qenë në Baldushk. Fatmirësisht goditja ka qenë e lehtë, 2.8 ballë. Lëkundja...

“Zien” toka! 14 tërmete për 12 orë brenda gjirit

“Zien” toka. Mediat greke shkruajnë se brenda 12 orëve, 14 tërmete u regjistruan në Gjirin e Korinthit, sipas faqes zyrtare që raporton tërmetet në...

Nuk gjen qetësi toka, regjistrohen lëkundje të forta tërmeti, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 6.2 goditi sot ishullin jugor të Zelandës së Re , sipas Institutit Kombëtar Gjeodinamik. Epiqendra e tërmetit, i cili ndodhi në orën 09:14...

Latest news

/5pyetjet.al