-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Termet

FOTO/ Shikoni çfarë ka bërë tërmeti i fuqishëm në Tajvan

Katër të vdekur dhe mbi 50 të plagosur. Tajvani është goditur nga tërmeti më i fortë në 25 vjet të mërkurën, një lëkundje me...

Tërmet i fuqishëm, zien toka, ka viktima

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 ballë Rihter ka goditur Tajvanin duke shkaktuar viktima dhe të plagosur. Sipas Qendrës Sizmiologjike të vendosur në Taipei,...

‘Zien’ toka, dy lëkundje të forta në Greqi

Një tërmet është ndjerë në Athinë, në brigjet e Peloponezit, pranë ishujve Strofades. Sipas informacioneve të para, intensiteti i lëkundjeve ka qenë 5.6 e...

Tërmeti shkund Greqinë, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra ku goditi

Një tërmet me magnitudë 4.1 ballë të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e së shtunës në Karpathos në Rodos të Greqisë. Lajmin për tërmetin e ka konfirmuar edhe Instituti...

Jugu zgjohet me dridhje toke, ku ishte epiqendra?

Një tërmet rreth 2 ballë u regjistrua me qendër në Vranisht, Vlorë, por disa goditje të tjera më të forta me epiqendër në Greqi...

Japoni/ Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë godet Tokion

Një tërmet me magnitudë paraprake prej 5.3 ballë goditi lindjen e Japonisë mëngjesin e së enjtes, sipas agjencisë meteorologjike të vendit. Asnjë paralajmërim për cunami nuk u lëshua pas...

Tërmeti shkund Turqinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fortë me magnitudë 4 ballë të shkallës Rihter ka goditur Turqinë. Lajmin e tërmetit e ka raportuar EMSC. Tërmeti u regjistrua...

Tërmeti me 30 goditje shkund tokën në Mal të Zi, dëmet nuk dihen

Mëngjesin e sotëm rreth orës 04:06 në tërmet 5.4 ballë goditi Malin e Zi, lëkundjet e të cilit u ndjenë deri në Shqipëri. Shefja e...

Tërmet i fuqishëm në Mal të Zi, lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Lëkundje të forta tërmeti janë dëgjuar në orët e para të mëngjesit në Shkodër. Lëkundjet janë dëgjuar në orën 04:07 minuta. Mësohet se epiqendra e...

Tërmet i fuqishëm në Turqi

Një tërmet 4.8 Rihter është shënuar mesditën e së dielës në Turqi, në zonën detare në jugperëndim të Antalias. Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, tërmeti ka ndodhur 110...

Latest news

/5pyetjet.al