-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#trajner

Daniele De Rossi do të vazhdojë si trajner i Romës edhe pas fundit të sezonit

Ish-lojtari Daniele De Rossi do të vazhdojë të jetë trajner i Romës për sezonin e ardhshëm dhe në "të ardhmen e parashikueshme", thanë të...

Legjenda e Italisë, Fabio Cannavaro merr ftesën speciale nga FSHF

Federata Shqiptare e Futbollit do të organizojë një event më datë 18 prill në kuadër të kursit UEFA PRO, ku të ftuar specialë do...

Zyrtare! Një gjerman në krye të Kombëtares së Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka emëruar zyrtarisht trajnerin e ri. Gjermani Franco Foda është emëruar zyrtarisht në krye të pankinës dardane. 57-vjeçari ka siguruar...

E bujshme! Antonio Conte emërohet trajneri i Milan

Antonio Conte të hënën tha se ka pranuar të jetë menaxher i AC Milan. Sipas një raporti, italiani do të jetë trajner i gjigantëve të...

Skandali/ Dy trajnerë në Sarandë fusin në mes futbollistin dhe e bëjnë për spital

Dy trajnerë janë arrestuar në Sarandë. Neritan Novi dhe Dhiogjen Muço janë arrestuar me akuzën se goditën me grushte futbollistin e ekipit gjatë ndeshjes...

Paraqitje të dobëta në kualifikuese, Çekai ndërron trajnerin para Europianit

Edhe pse arriti të siguronte një vend në finalet e Euro2024, Kombëtarja e Republikës Çeke ka ndërruar trajnerin e saj me Jaroslav Silhavy, i...

“2024 do jetë më i mirë”, Pioli: Nuk jam ndjerë kurrë në rrezik

Milan fitoi ndaj Sassuolos në San Siro me rezultatin 1-0 teksa heroi i kuqezinjve ishte Christian Pulisic. Një fitore kjo që i bën kuqezinjtë...

Thjesht pa rivalë, Pep Guardiola trajneri i vitit 2023 nga IFFHS

Pep Guardiola (e kush tjetër) u vlerësua si trajneri më i mirë i nga IFFHS për vitin 2023. Spanjolli fitoi kështu çmimin e tij të...

Zyrtare/ Orges Shehi trajner i Partizanit

Orges Shehi është zyrtarisht trajneri i Partizanit. Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi i kuq, i cili ka prezantuar teknikun që shpalli kampion...

Roma, frikë nga Reali dhe Newcastle, gati të nisë bisedimet për kontratën e Mourinhos

Këtë të martë, gazeta italiane “Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar një hapësirë të veçantë rinovimin të kontratës së José Mourinhos me Romën, në...

Latest news

/5pyetjet.al