-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

turizmi

Rama: Nuk duam ta humbasim vendin tonë duke ndërtuar një destinacion turistik

Për shkak të zhvillimeve pozitive në sektorin e turizmit në Shqipëri, Komisioni Europian i Organizatës Botërore të Turizmit u mblodh në Tiranë këtë të...

Turistët shtrenjtojnë bregdetin, çmimet rriten me 25%

Brenda vitit, çmimet e pronave në bregdet janë rritur mbi 25%. Në resortet që po zhvillohen në Palasë, Orikum dhe Sarandë, çmimi maksimal i...

Rama: 734 mijë turistë e shijuan Shqipërinë gjatë muajit mars

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton se 734 mijë turistë kanë vizituar Shqipërinë gjatë muajit mars, ose ndryshe 91%...

Thesaret e Shqipërisë/ Daily Mail: Bukuritë dhe njerëzit e një vendi që po ‘lulëzon’

Prestigjozja Daily Mail i ka kushtuar një artikull Shqipërisë, duke nxjerrë në pah disa nga bukuritë e vendit. ARTIKULLI “Thesaret e Shqipërisë”. Përpara serialit të saj...

Lajm i mirë për ekonominë, raporti: Shqipëria ka forcuar bilancin e jashtëm

Në raportin më të fundit të publikuar më 22 Mars 2023, agjencia e vlerësimit të kreditit “Standard & Poors” ka përmirësuar vlerësimin afatgjatë të...

“Martesa politike”! Zef Preçi te 5Pyetjet.al: Pikëpyetjet e investimit në Sazan

Projekti i investimit të dhëndrit të Donald Trump në Sazan është kthyer në kryefjalë në ditët e fundit. Por çfarë fitojmë dhe çfarë humbasim...

Po vjen vera, çfarë ofron Durrësi? Luku: Elita, risia dhe pengesa, Japonia do qendrën

Me nisjen e pranverës kanë nisur edhe përgatitjet për sezonin e ri turistik. Jo vetëm marketingu por edhe puna në terren dhe rezervimet e...

Të rinj nga Ballkani punojnë për paketa të reja turistike në Shqipëri

Të rinj nga vendet e Ballkanit Perëndimor po punojnë për paketa të reja turistike në Luginën e Drinos në Gjirokastër. Në qendër të aktivitetit...

Lutfi Dervishi: Surpriza e 2024! Paketa e turizmit të rrugëve!

Në zemër të Juglindjes së vendit po shfaqet një mrekulli para shqiptarëve dhe botës. Qysh në kohën kur u ndërtua rruga "Egnatia", nuk qe parë...

Qeveria miraton ligjin për taksimin e qiradhënësve për turizëm

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Ervin Mete njoftoi sot pas mbledhjes së qeverisë se sektori i turizmit ka marrë një zhvillim të jashtëzakonshëm dhe...

Latest news

/5pyetjet.al