-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ukrainasi

Sulmuan ushtarët në Uzinën e Gramshit, mbyllen hetimet për dy rusët dhe ukrainasin

Kur kanë kaluar gati dy vite nga sulmi në Uzinën e Gramshit, Prokuroria e Elbasanit ka përfunduar  hetimet për 2 ruset dhe ukrainasin. Mësohet se...

E rëndë! I riu vret prindërit

Dima Tower një i ri me origjinë ukrainase akuzohet për vrasjen e një çifti amerikan që e adoptoi atë 7 vite më parë nga...

“Spiuni” ukrainas i uzinës së Gramshit: Erdha për turizëm, më shkatërruat jetën

Svetlana Timofeeva, Mikahil Zorin dhe ukrainasin Fedir Alpatov janë liruar dje nga qelia dhe do të qëndrojnë në masa më të buta sigurie. Por...

Gjykata e Lartë izolon në qeli “spiunët” rusë

Nuk ka liri. Gjykata e Lartë ka refuzuar rekursin e dy rusëve dhe ukrainasit të arrestuar në uzinën e armëve të Gramshit dhe akuzuar...

Identifikohet ukrainasi që u kap në uzinën e Gramshit, si erdhi në Shqipëri

Fiodor Mihailoviç është ukrainasi që tentoi të futej bashkë me dy rusët në Uzinën e Armëve në Gramsh. Mësohet se Mihailoviç është personi që...

Latest news

/5pyetjet.al