-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Sulmuan ushtarët në Uzinën e Gramshit, mbyllen hetimet për dy rusët dhe ukrainasin

Kryesoret

Kur kanë kaluar gati dy vite nga sulmi në Uzinën e Gramshit, Prokuroria e Elbasanit ka përfunduar  hetimet për 2 ruset dhe ukrainasin.

Mësohet se Prokuroria ka marrë të pandehur Svetlana Timofeeva, Mikail Zorin dhe ukrainasin Fedir Alpatov.

Ndaj tyre është ngritur akuza e Sigurimit të informacioneve sekrete me qëllim që t’i jepen një fuqie të huaj.

Të pandehurit kanë 10 ditë kohë të kundërshtojnë akuzën e prokurorisë dhe te paraqesin pretendimet e tyre.

Timofeeva dhe Alpatov prej muajsh janë ne gjendje te lire, ndërsa Mikail Zorin mbahet ne arrest shtëpi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit