-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Vangjush Dako

GJKKO mbyll hetimet, çon për gjykim Vangjush Dakon

GJKKO ka përfunduar hetimet e dosjes së ish-kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Dako u la në masën e sigurisë 'arrest shtëpia' pak kohë...

Vangjush Dako shkon i qeshur në gjyq

I qeshur është shfaqur ditën e sotme ish-kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako në seancën e gjyqit paraprak që do të vendoset nëse...

SPAK kërkoi rikthimin në qeli, gjykata lë Dakon arrest shtëpie

Gjykata e Apelit lë të lirë Vangjush Dakon. Pas lirimit nga qelia, SPAK-u kërkoi kthimin në burg të Dakos. Prokurori i çështjes deklaroi se në...

Boçi: Dako u lirua se dha prova besnikërie ndaj Ramës

Partia Demokratike ka deklaruar sot se "lirimi i Vangjush Dakos është shenja e radhës se në Shqipëri nuk ka ligj". Në një deklaratë për mediat...

VIDEOLAJM/ Momenti kur Vangjush Dako del nga burgu

Vetëm pak orë pasi gjykata ndryshoi masën e sigurisë ndaj ish-kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, është bërë dhe transferimi i tij nga...

GJKKO liron nga burgu Vangjush Dakon

GJKKO ka liruar Vangjush Dakon nga burgimi duke i caktuar masën "Arrest shtëpie". Ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, është arrestuar për “shpërdorim detyre”. GJKKO...

Shtyhet seanca për Vangjush Dakon, ja kur do të mbahet

Është shtyrë seanca për Vangjush Dakon dhe grupin. Mësohet se seanca do të zhvillohet në 27 shkurt pasi deri në këtë datë do të bëhet...

Flet Dako, shtyhet vendimi

Gjykatën e Posaçme ka shtyrë për në 2 shkurt vendimin për ish-kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako. Ai  kërkoi sot në seancë pushimin e çështjes...

Dako prej tre orësh në GJKKO, ja kërkesa që bën ish-kryebashkiaku i Durrësit

Që nga ora 12:00 po vijon seanca paraprake për ish-kryetarin e Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako i cili akuzohet në 2 raste për shpërdorim...

Shtyhet seanca për Vangjush Dakon, të pandehurit nuk ishin njoftuar

Seanca paraprake për dosjen e ish-kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, është shtyrë për në datën 28 janar. Mësohet se seanca ishte planifikuar për ditën e...

Latest news

/5pyetjet.al