-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#vdekje

Vdesin katër emigrantë, tentuan të kalonin kanalin anglez

Katër emigrantë kanë gjetur vdekjen pasi një varkë u përmbys gjatë një përpjekjeje për të kaluar Kanalin Anglez, sipas rojes bregdetare franceze thuhet në...

Pas betejës me sëmundjen e rëndë ndahet nga jeta gazetari Aristir Lumezi

Ka ndërruar jetë kryeredaktori i gazetës "Panorama", Aristir Lumezi. Ai është ndarë nga jeta në moshën 57-vjeçarepasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Lumezi kishte një...

Vdekje misterioze, 2 meshkuj gjenden pa shenja jete në Prizren dhe Gjakovë

Policia e Kosovës po heton 2 raste vdekjeje të dyshimta në qytetin e Prizrenit të ndodhura në 1 korrik. Një mashkull u gjend dje në...

‘Hyu Kadare’, Spiropali reagon pas vdekjes së shkrimtarit: Ushqeu shpirtërisht një popull

Ministrja për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar për vdekjen e shkrimtarit Ismail Kadare. Ajo u shpreh se ai ishte një njeri i rrallë,...

E rëndë! Ndërron jetë 57-vjeçari në Durrës, dyshohet se…

Një 57-vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e sotme në Durrës. Temperaturat e larta dyshohet të kenë ndikuar në gjendjen e tij shëndetësore. Gazetarja Vali Qyrfyçi...

Shuhet në moshën 72-vjeçare poeti i njohur Skënder Rusi

Ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare poeti i njohur Skënder Rusi. Ai ka botuar 8 libra me poezi dhe dy nga dramat e tij janë...

E rëndë! Ndërron jetë 64-vjeçari, familjarët: U tërhoq nga një kafshë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë ku ka humbur jetën një 64-vjeçar. Sipas deklarimeve të familjarëve të tij, ai është tërhequr nga një...

Vlorë/ U dëmtua teksa punonte në gurore, ndërron jetë 24-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Brataj në Vlorë. Teksa ka qenë duke punuar në gurore është dëmtuar dhe ka ndërruar jetë 24-vjeçari. Sipas...

OBSH publikon shifrat: 10 mijë njerëz vdesin çdo ditë nga sëmundjet e zemrës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka zbuluar se sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për 40% të vdekjeve në Evropë, që arrijnë në 10,000 vdekje në ditë,...

I shtrirë dhe me njolla gjaku, gjendet i vdekur 43-vjeçari shqiptar në Itali

Një 43-vjeçar është gjetur i vdekur pasditen e sotme në Romë. Kalimtarët e rastit e kanë gjetur viktimën të shtrirë në asfalt me njolla gjaku...

Latest news

/5pyetjet.al