-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

veri

Digjen dy vetura me targa serbe në veri

Dy vetura me targa serbe janë djegur mëngjesin e së shtunës në Mitrovicën e Veriut, njoftoi Policia e Kosovës. Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për...

Aksioni në Veri, Svelça: Duan destabilizim

Pas kontrollit të mbrëmjes së djeshme në një shtëpi në fshatin Isev i Poshtëm në Komunën e Leposaviçit ku u gjetën dhjetëra uniforma të...

Vendi në vështirësi për mësues, në Veri nuk ka kush të japë matematikë!

Burimet njerëzore janë kthyer në një problem të madh për zhvillimin e qëndrueshëm, por tashmë po vuan edhe sektori publik që në të kaluarën...

Analiza/ Miliona euro të konfiskuara në Veri, ja çfarë pritet të ndodhë

Agjencia për Administrimin e Pasurisë së Konfiskuar dhe Sekuestruar e Kosovës nuk ka ende vendim gjykate për të administruar me miliona eurot që policia...

Policia e Kosovës mbyll në Veri 6 pika të Bankës Postare të Serbisë

Një aksion në Mitrovicë të Veriut është zhvilluar nga Policia e Kosovës këtë të hënë. Zëvendësdrejtori i Policisë në rajonin e Mitrovicës së Veriut, Veton...

Protestat e dhunshme në veri të Kosovës, një muaj paraburgim për serbin

Gjykata Themelore në Prishtinë, i ka caktuar një muaj paraburgim të pandehurit S.M për shkak të dyshimit për kryerjen e veprave penale “Bashkimi për...

Policia dhe KFOR-i sulmohen gjatë patrullimit në veri të Kosovës

Policia e Kosovës dhe KFOR-i janë sulmuar në një fshat të Leposaviqit, derisa po kryenin patrullime të përbashkëta. Policia ka njoftuar se iu është bllokuar...

Pas zgjedhjeve në veri, qeveria e Kosovës i kërkon BE-së largimin e masave sanksionuese

Qeveria e Kosovës ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që përfundimisht të largohen masat e vendosura ndaj vendit. Në komunikatën e bërë për media, Qeveria Kurti...

Bojkoti në Veri, SHBA: Keqardhje për për mosshfrytëzim e të drejtës së votës

Ambasada amerikane në Kosovë, ka shprehur keqardhje të dielën për vendimin e Listës Serbe dhe figurave tjera politike serbe në Kosovë, që nuk kanë...

Zgjedhjet në Veri/ Kurti i kërkon BE-së heqjen e masave ndaj Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka kërkuar nga Bashkimi Evropian heqjen e masave sanksionuese ndaj Republikës së Kosovës. Sipas tij, meqë sot procesi zgjedhor në...

Latest news

/5pyetjet.al