-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

VESHTIRESI

VOA: Fëmijët me aftësi të kufizuar, vështirësi në përfshirjen sociale

Në shkollën speciale për fëmijët me aftësi të kufizuar në Shkodër, nxënësit dhe prindërit po bëjnë përgatitjet e fundit për festat e fundvitit. Bashkë...

“Shqetësimet janë kudo rreth jush!”, ja cilat shenja do të kenë vështirësi nesër

Dashi Rritja e niveleve të afërsisë në një marrëdhënie të veçantë është e gjitha për shkak të gatishmërisë suaj për të qenë më të hapur...

Industria fasone në vështirësi, shkak zhvlerësimi i euros

Në Shqipëri, industria fason e tekstileve dhe këpucëve, që punon me material porositësi, kryesisht për tregun europian dhe ku punojnë më shumë se 70...

“Vera në e vështirë në jetën time”, Visjan Ukcenaj rrëfen anën e tij që nuk e kishim njohur

Vështirësitë financiare i kalojnë të gjithë, e madje edhe personazhet e famshëm që i shohim në ekran të qeshur. Një prej tyre është aktori Visjan...

Fuqia punëtore vë në vështirësi të gjithë sektorin bujqësor dhe blegtorinë

Problematikat në tregun e punës po ndikojnë negativisht në bujqësi. Shumë fermerë që janë afër zonave urbane, të cilët kishin ferma të vogla me...

‘Qaja, i thosha ju lutem mos më martoni’/ Emina Çunmulaj rrëfen vështirësitë që kaloi në fëmijërinë e saj

Emina Çunmulaj ka hapur zemrën si asnjëherë më parë dhe ka rrëfyer historinë e jetës së saj. Ajo tregoi se si e nisi karrierën e...

Mjegulla ‘pushton’ aksin Korçë-Pogradec, vështirësi në qarkullim!

Mëngjesin e kësaj të marte, juglindja është “pushtuar” nga mjegulla. Më problematik paraqitet aksi Korçë-Pogradec. Mjegulla ka qenë e dendur edhe në segmentin Sovjan -Pirg...

Votimi elektronik në Elbasan/ Të moshuarit hasin vështirësi, kush po i ndihmon ata?

Në Elbasan aplikohet për herë të parë votimi dhe numërimi elektronik. Por zgjedhësit e moshuar kanë hasur vështirësi për të votuar në mënyrë elektronike. Ata janë...

Aksidenti në Greqi/ Vështirësi për identifikimin e trupave, familjarët në ankth për fatin e fëmijëve

Në fazën finale të operacionit kanë hyrë sot ekipet speciale në vendin e aksidentit tragjik hekurudhor në Greqi. Numri i viktimave ka arritur në...

Aksidenti në Kroaci, probleme me hetimet: Vështirësi gjuhësore në komunikim

Pas aksidentit të autobusit shqiptar në Kroaci ku mbeti i vdekur 1 person dhe u plagosen 9 të tjerë kanë nisur hetimet në lidhje...

Latest news

/5pyetjet.al