-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

vizite

Rama në Prishtinë, pritet nga Vjosa Osmani

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Presidencën e Kosovës dhe është pritur nga presidentja e Kosovës Vjosa Osmani. Bashkë me Ramën ka qenë edhe ish-kryeministri...

Presidenti Biden pritet me ceremoni shtetërore në Francë

Presidenti Joe Biden ndodhet sot në Paris ku është pritur me ceremoni në një vizitë shtetërore nga presidenti francez Emmanuel Macron. Vizita filloi me një...

Meloni në Tiranë? Ja kur pritet të vijë kryeministrja italiane

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni mund të vizitojë Tiranën javën e ardhshme më 5 qershor. Vizita do të bëhet në kuadër të Javës së Kulturës...

OMONIA: Rama nisi fushatën me tapitë

Pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Himarë ditën e sotme, ka reaguar dhe Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek (OMONIA). Gjatë vizitës kryeministri shpërndahu...

Presidentja e Sllovenisë vizitë në Shqipëri, pritet nga Presidenti Begaj

Presidentja sllovene Nataša Pirc Musar po zhvillon një vizitë zyrtare në vendin tonë me ftesën nga Presidenti Bajram Begaj. Sipas axhendës së publikuar nga Presidenca,...

Zbulohet telefonata urgjente që ndërpreu vizitën e Cameron në Tiranë

David Cameron ka ndërprerë udhëtimin e tij në Shqipëri për të marrë pjesë në mbledhjen e kabinetit të qeverisë. Sekretari i Jashtëm, i cili ishte...

Deklarata e Ramës që ‘tërboi’ grekët: Bubulina vjen nga një familje që fliste shqip

Gjatë fjalimit të mbajtur para shqiptarëve të Athinës, kryeministri Edi Rama përmendi edhe figurën e Laskarina Bubulinës, e konsideruar si “Heroinë Kombëtare” në Greqi....

Kreu i Shoqatës së Emigrantëve Shqiptarë në Greqi: Takimi me Ramën është patriotik

Presidentit i Shoqatës së Emigrantëve Shqiptarë në Greqi, e ka cilësuar vizitën e Edi Ramës në 12 maj në Athinë si ‘thjesht patriotike’. Duke folur...

Mediat greke: Masa drakoniane sigurie për vizitën e Ramës në Athinë

Sipas mediave greke 'ELAS' është duke marrë masa drakoniane sigurie përpara vizitës së kryeministrit Edi Rama në Athinë. Sa i përket masave të sigurisë për...

Opozita greke e cilësoi provokim, Rama: Vizita ime s’ka lidhje me punët e Greqisë

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Mitsotakis dhe opozitës greke lidhur e vizitën e tij në Athinë, në kuadër të turit...

Latest news

/5pyetjet.al