-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Vladimir Putin

Putin zgjat duart në Ballkan për “mercenarët shqiptarë”

Ndërsa sytë janë drejtuar nga sulmi i mundshëm i Rusisë mbi Ukrainën, presidenti rus, Vladimir Putin, po dërgon këshilltarin e tij të lartë të...

Tensionet në Ukrainë: Biden pranon në parim të takohet me Putinin

Presidenti i SHBA Joe Biden ka rënë dakord "në parim" për të mbajtur një samit me presidentin rus Vladimir Putin për të diskutuar krizën...

Luftë apo paqe? Putin merr vendimin final

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe homologu i tij rus Vladimir Putin ranë dakord sot në një bisedë telefonike për nevojën për të gjetur një...

Putin jep urdhër: Rusia nis tanket drejt Ukrainës

Bota në ankth. Vladimir Putin duket se po bën hapin final. Tanket ruse po lëvizin drejt kufirit me Ukrainën, ndërsa lindja e vendit po...

Lëvizja befasuese e Zelensky, kërkon takim ballë për ballë me Putin

Në një kohë të rritjes së ndjeshme të tensioneve mes Rusisë dhe Perëndimit për çështjen e Ukrainës, presidenti i këtij vendi ka bërë një...

Bota në ankth, Rusia lëshon raketat bërthamore, avionët me predhat hipersonike mbi Mesdhe

Kremlini ka njoftuar se ushtria ruse ka kryer testet e fundit të raketave balistike hipersonike, raketave lundruese dhe atyre me kapacitete bërthamore si pjesë...

Zjarr! Jepet urdhri për luftë në Ukrainë, shënohet viktima e parë

Liderët e separatistëve të mbështetur nga Rusia në lindje të Ukrainës kanë urdhëruar mobilizimin e plotë ushtarak, teksa është rritur frika për pushtimin e...

A do ta tërheqë këmbëzën Rusia?

Për më shumë se tre muaj, bota mban sytë në trupat e grumbulluara ruse në kufi me Ukrainën. Moska thotë se ka nisur tërheqjen...

Holanda pajisje ushtarake në Ukrainë, Hoekstra: Ne vazhdojmë të synojmë për një zgjidhje diplomatike

Holanda planifikon të dërgojë pajisje ushtarake në Ukrainë, duke përfshirë pushkë, municione, sisteme radari dhe robotë për zbulimin e minave, tha qeveria të premten...

Në çfarë ore e lamë për luftën? Putin reagon për herë të parë pas lëvizjes së tankeve

Presidenti rus Vladimir Putin ka reaguar me një koment ironik ndaj raportimeve për një pushtim rus të Ukrainës në ditët në vijim. Sipas Kremlinit, duke u tallur me datat e përcaktuara...

Latest news

/5pyetjet.al