-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Vladimir Putin

Janusz Bugajski: Laku rreth qafës së Putinit po shtrëngohet

Kremlini i Putinit po shfaq gjithnjë e më shumë shenja frike për sa i përket luftës së tij kundër Ukrainës, për shkak të intensifikimit...

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për dy miqtë e Putinit

Gjykata Ndërkombëtare Penale pka lëshuar një urdhër arrest për dy miqtë e afërt të Putinit, për ish-ministrin rus të Mbrojtjes Sergei Shoigu dhe shefin...

BE-ja e miraton pakon e re të sanksioneve kundër Rusisë

Bashkimi Evropian e ka miratuar të hënë një pako të re të sanksioneve kundër Rusisë, për shkak të luftës së saj në Ukrainë. Pakoja e...

Putin: Do prodhojmë modelet më të avancuara të armëve bërthamore

Presidenti rus, Vladimir Putin ka paralajmëruar Perëndimin për zhvillimin e mëtejshëm të triadës bërthamore. Forcimi i triadave bërthamore bëhet me qëllimin e ruajtjes së...

Të njohurat dhe të panjohurat e paktit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un thanë se partneriteti i ri strategjik mes dy vendeve shënon përparim,...

Enver Robelli: Para syve të botës në shërbim të Putinit

Dokumente të reja tregojnë se si qeveria e Angela Merkelit nuk dëgjoi asnjë vërejtje, protestë dhe pakënaqësi të partnerëve perëndimorë kundër varësisë së Gjermanisë...

Arrestohet në Tiranë kritiku i Putinit: Erdha për të festuar ditëlindjen

Një rus i identifikuar Aleksander Bobovnikov 57 vjeç është vënë në prangat e policisë shqiptare në Rinas. Ai ndodhej në kërkim nga shteti rus...

Gërvalla: Putini flet çdo javë për Kosovën, do luftë në Ballkan

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla paralajmëroi sërish se Rusia mund të destabilizojë Ballkanin. Gërvalla tha se ambiciet territoriale të presidentit rus Vladimir Putin...

Putin: Jemi gati për armëpushim gjatë Lojërave Olimpike

Vladimir Putin ka deklaruar se nga Kina Rusia është e gatshme të ndërpresë bombardimet gjatë periudhës së Lojërave Olimpike në Francë. Akuzoi se ishte...

Rama pezullon vizat për aleatin e Putinit

Shqipëria ka pezulluar pjesërisht marrëveshjen për heqjen e vizave me Bjellorusinë, që drejtohet nga diktatori Lukashenko, aleat i presidentit rus Vladimir Putin. Vendimi është marrë...

Latest news

/5pyetjet.al