-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

zelensky

Zelensky thirrje të dëshpëruar NATO-s për zonë ndalim-fluturimi

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, ka deklaruar ditën e sotme se raketat ruse kanë goditur dhe shkatërruar plotësisht aeroportin rajonal të Vinnytsia-s. Në një...

Rama publikon telefonatën me Zelensky, ja çfarë u fol

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti i Ukrainës Zelensky zhvilluan një bisedë telefonike ditën e sotme. Pas telefonatës, Rama ka publikuar një pjesë së bisedës, nga...

Putin bombardon me raketa shtëpinë e Zelenskyt (FOTO)

Ushtria ruse ka sulmuar shtëpinë e presidentit ukrainas. Mediat në Kiev raportojnë se një raketë ka rënë në shtëpinë e presidentit Zelensky. Më pas lajmi...

Macron telefonon Putinin dhe Zelenskyn: Nuk lodhem deri kur të arrijmë paqen

Presidenti francez, Emmanuel Macron foli në telefon me presidentin rus, Vladimir Putin të enjten, konfirmuan Moska dhe Parisi, pa dhënë detaje të diskutimit të...

Kthesa e fortë e Serbisë: Thirrje Rusisë të ndalë pushimin rus në Ukrainë

Serbia ka votuar pro rezolutës së OKB-së që i bën thirrje Rusisë ta ndalë menjëherë agresionin mbi Ukrainën dhe të tërheqë të gjithë trupat....

VIDEO/ Kërcimi i presidentit ukrainas që po bën xhiron e botës

Videot e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, duke kërcyer u bë virale gjatë fundjavës, ndërkohë që ka marrë vlerësime të mëdha nga njerëzit në...

Bomba te “Holokausti”, Zelensky: Historia po përsëritet, bota mos heshtë

Presidenti i Ukrainës, Zelensky shprehu zhgënjimin e tij në Twitter për sulmin me raketa në Qendrën Përkujtimore të Holokaustit në Kiev. “Është ndërtuar mbi varrin...

Nesër raundi i dytë i bisedimeve, Rusia jashtë OKB-së? BE: Momenti i së vërtetës

Raundi i dytë i bisedimeve ruso-ukrainase do të zhvillohet nesër, më 2 mars. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia e lajmeve “TASS”, e...

Lotët e përkthyeses, ajo u përkul me emocion dhe nderim ndaj Zelensky (VIDEO)

Lotët e përkthyeses: Ajo u përkul me emocion në predikimin e Zelensky (video) Përkthyesja gjermane e cila ishte përgjegjëse për përkthimin e një prej mesazheve...

LIVE-Zelensky në PE: Tragjedia nuk do të na përkulë

“Ajo që po ndodh në vendin tonë është një tragjedi, çmimi është i rëndë”, tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, duke folur nga distanca në...

Latest news

/5pyetjet.al