-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

zelensky

Zelensky firmos në kushte lufte: Na pranoni në BE

Presidenti ukrainas Zelensky nënshkroi një aplikim për anëtarësimin e Ukrainës në Bashkimin Evropian. Në kushte lufte, ai përsëriti edhe njëherë thirrjen për bllokun që...

Macron telefonon Putinin dhe Zelenskyn: Armëpushim

Presidenti francez Emmanuel Macron zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin dhe më pas me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky. Telefonata me Putinin zgjati...

BE thërret me urgjencë ministrat e mbrojtjes për luftën

Përfaqësuesi i BE-së për çështjet e jashtme dhe politikën e sigurisë thirri një takim me ministrat e mbrojtjes të bllokut për të diskutuar konfliktin...

Lëvizja e radhës e Zelensky-t: Të burgosurit do të lirohen për të luftuar

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, po bën gjithçka për t’i bërë ballë pushtuesit rusë, i cili është sot në ditën e pestë që tenton...

Zelensky zbulon skenarin rus: Mercenarët rusë u urdhëruan të më vrisnin

Më shumë se 400 mercenarë rusë janë dërguar nga Afrika për të vrarë presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, u zbulua mbrëmë. Një milici private e njohur si...

Satira politike që i parashikoi të ardhmen, dikur komedian sot kokë më kokë kundër Putinit

Njeriu që mbron sot Ukrainën nga sulmi i Putinit luajti rolin e një presidenti në një prej serialeve të tij ku gjithashtu mbronte vendin...

Zelensky i përqafuar ndërsa Putini në distancë të madhe, krahasimi i takimeve bën xhiron në rrjete sociale

Ministri ukrainas i Mbrojtjes, Oleksii Reznikov, ka publikuar një fotografi me presidentin e vendit, Volodymyr Zelensky kur është drejt përfundimit dita e katërt e...

Ndizet drita jeshile, Ukraina pranon bisedimet me Rusinë

Volodymyr Zelenskyy dhe Alexander Lukashenko kanë rënë dakord në një bisedë telefonike për takim pa kushte me delegacionin rus në kufirin ukrainas-bjellorusi në rajonin...

Rusia e gatshme për bisedime në Bjellorusi, Zelensky propozon Turqinë

Qeveria ruse, ka njoftuar se është gatshme të ulet në bisedime me qeverinë ukrainase në Bjellorusi. Por presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se është...

Zelensky: Ne mbijetuam, i prishëm planet Rusisë

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka deklaruar se ushtria e tij po rezistojnë mjaft mirë planit të Rusisë për ti pushtuar Ukrainën. Këta fundit,...

Latest news

/5pyetjet.al