-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

zgjedhjet

BE: Nëse nuk i përmbushni detyrimet, do të ketë pasoja serioze

Bashkimi Evropian tha të premten se themelimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë është urgjente, ndërsa u bëri thirrje Kosovës dhe...

Mitsotakis: Ja pse e futa Belerin si kandidat për eurodeputet

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis deklaron se futja e Fredi Belerit në listën e kandidatëve për eurodeputet është një simbolikë e qartë për interesin që sipas...

Grekët ‘kujtohen’ për Belerin: E kaluara e ‘harruar’ e Fredit me kallash në kufi

Fredi Beleri është kandidat për eurodeputet i partisë “Demokracia e Re” që drejtohet nga kryeministri Mitsotakis. E ndërsa deri tani e përdorën për sulm...

Meta ‘zgjedh aleatët’ në Maqedoni: VMRO e Gruevskit do fitojnë zgjedhjet

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta është shprehur i bindur se partia opozitare VMRO-DPMNE do të jetë fituese në zgjedhjet e ardhshme në...

Taravari: Nëse nuk i fitoj zgjedhjet në Maqedoni, tërhiqem nga politika

Arben Taravari , kandidati për president të Maqedonisë së Veriut nga koalicioni opozitar VLEN, thotë se e ka prioritet kryesor përshpejtimin e integrimit evropian...

Celibashi: Kryebashkiaku i dëbuar me 4 mbiemra të vazhdojë detyrën

Nuk ka surpriza. Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi vendosi sot që kryebashkiaku socialist i Vaut të Dejes, Krishtian Shkreli do të vazhdojë detyrën....

Basha nxjerr rezolutë me 11 pika: Rama dhe Berisha, presion SPAK-ut

Lulzim Basha ka miratuar një rezolutë në lidhje me zhvillimet më të fundit politik dhe institucionale. Sipas njoftimit të shpërndarë për mediat theksohet se...

‘Kodet mafioze’! Bardhi: Dy mesazhet e Veliajt për SPAK-un dhe Ramën

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi tha sot nga Berati se Erion Veliaj në fjalën që kishte për arrestimin e drejtorëve kishte dy...

Gjekmarkaj: PS s’e përballon dot debatin në Parlament dhe TV, Berisha njeriu i duhur

N/ kryetari i grupit të “Rithemelimit” Agron Gjekmarkaj nga Berati deklaroi se PS dhe qeveria kanë frikë nga përballja në parlament dhe në televizione...

Gjin Gjoni në garë për kryetar të degës së PD-së

Sot zhvillohen zgjedhjet për kryetar në PD e Rithemelimit të degës Lezhë. Kandidatë për kryetarë dege janë Albert Rrusti, Gjin Gjoni dhe Paulin Marku. Gjoni, një...

Latest news

/5pyetjet.al