-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Lotët e përkthyeses, ajo u përkul me emocion dhe nderim ndaj Zelensky (VIDEO)

Kryesoret

Lotët e përkthyeses: Ajo u përkul me emocion në predikimin e Zelensky (video)

Përkthyesja gjermane e cila ishte përgjegjëse për përkthimin e një prej mesazheve televizive të presidentit ukrainas Zelensky të shtunën e kaluar nuk arriti të kontrollonte emocionet e saj.

Përkthyesja gjermane me përvojë që punon për WELT dëgjohet papritmas duke humbur zërin e saj, e prekur nga fjalët e Zelensky.

Më vonë ajo rimerr veten dhe kërkon falje.

“Rusia është në rrugën e së keqes. Rusia duhet të humbasë zërin e saj në Kombet e Bashkuara. Ukrainasit e dinë saktësisht se çfarë po mbrojmë. “Ne do të fitojmë,” tha Zelenski ndërsa përkthyesi filloi të “qaj”. “Lavdi secilit prej ushtarëve tanë. “Lavdi Ukrainës”, ka përfunduar në mesazhin e tij presidenti ukrainas.

/5Pytejtet.al

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit