-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kryesore

Ultimatumi po skadon! Pedagogët nisin grevën e urisë

Pasditen e sotme në orën 16:00 pedagogët do të nisin grevën e urisë. Qeveria nuk bën asnjë hap pas për ngritjen e pagave përveç...

Qëllohet me breshëri drejt makinës në Shkodër

Një person ka qëllur me breshëri kallashnikovi drejt një makine sonte në Shkodër.Autorët dyshohet se ishin dy. Njëri drejtonte makinën dhe tjetri qëlloi drejt...

“Kush janë banditët e rinj dixhitalë?”/ ‘RAI 3’ reportazh për sulmet kibernetike në Shqipëri, Rama: Jemi në luftë!

Cikli i reportazheve italiane i “Presa Diretta” mbyllet me hetimin për ‘luftën kibernetike’. Janë banditët dixhitalë, kriminelët kibernetikë që “shpojnë” rrjetën e sigurisë së...

U kap me 522 mijë euro në autobus! Gjykata kyç në qeli biznesmenin

Gjykata e Durrësit ka vendosur që të lerë në burg pa afat biznesmenin Elidon Çela, i cili ditën e premte u arrestua, pasi iu...

Në kërkim ndërkombëtar për trafik lëndësh narkotike, arrestohet 40-vjeçari në Tiranë/ Emri

Policia e Tiranës ka arrestuar 1 shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar për pjesëmarrje në organizatë kriminale dhe trafikim të lëndëve narkotike.Sipas njoftimit të...

I vodhën paratë “mikut”, arrestohen tre “skifterët” në Sarandë

Policia e Sarandës ka arrestuar 3 të rinj pasi i vodhën me dhunë një shumë parash, një shtetasi afgan.Në njoftimin e policisë thuhet se...

BE-ja kërkon shtyrjen e vendimit për targat

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë se BE-ja ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që vendimi për targat është më mirë të...

“‘Prindi 1’ dhe ‘Prindi 2’ nuk na duhen. Nuk duhet të ekzistojnë”/ Berisha: Nuk jam homofob, por…

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, u shpreh se është i domosdoshëm rikthimi në vlerat tradicionale. Në një intervistë për RTSH, Berisha u shpreh...

Berisha akuza ndaj ambasadores Yuri Kim: Po bashkëpunon me Ramën për të rrëmbyer logon e PD

Kreu i PD, Sali Berisha ka vijuar me akuza të forta në drejtim të ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim.Berisha ka drejtuar gishtin drejt diplomates...

Vrau gruan rumune dhe i fshehu trupin për 2 ditë, vetëdorëzohet në polici 49-vjeçari shqiptar

Avni Mecja, bashkëshorti i shtetases rumune, e cila u gjet dje e vdekur në shtëpinë e saj në kryeqytetin e Tirolit Jugor, është paraqitur...

Latest news

/5pyetjet.al