-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

VIDEO/ Kërcimi i presidentit ukrainas që po bën xhiron e botës

Kryesoret

Videot e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, duke kërcyer u bë virale gjatë fundjavës, ndërkohë që ka marrë vlerësime të mëdha nga njerëzit në mbarë botën për udhëheqjen e vendit mes sulmeve nga Rusia.

Para se të zgjidhej president, Zelenskyy pati një karrierë të frytshme si artist, duke luajtur në disa filma dhe seri televizive ukrainase, përfshirë komedinë popullore “Servant of the people”, e cila përfundoi në 2019 – vitin kur filloi dhe fitoi zgjedhjet e tij presidenciale.

Siç vunë në dukje shumë në rrjetet sociale, Volodymyr fitoi gjithashtu versionin ukrainas të “Dancing with the Stars” në 2006 dhe bëri zërin e ariut në “Paddington”.

Një zëdhënës i StudioCanal, i cili e realizoi “Paddington”, konfirmoi në një deklaratë të hënën se Zelenskyy ishte zëri pas ariut. /5pyetjet.al

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit