-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Shembet mali, bllokohet Rruga e Arbrit

Kryesoret

Mesditën e sotme Rruga e Arbrit është bllokuar. Qarkullimi është ndaluar pranë Qafës së Murrizit, ku ka rrëshqitur një masiv shkëmbor nga mali.

Punonjësit e firmës së kontraktuar ende nuk kanë ndërhyrë për heqjen e masivit dhe rihapjen e rrugës, që është një arterie mjaft e rëndësishme.

Kjo nuk është hera e parë që Rruga e Arbrit, që u inaugurua në fund të nëntorit të vitit të kaluar bllokohet. Tre herët e para është bllokuar nga dëbora.

Mbi 1500 banorë janë izoluar në Kukës pasi tre ditë më parë është shembur ura. Dëbora e ka bërë të pakalueshëm edhe segmentin e Qafë-Thores në Shkodër. Ndërsa disa turistë janë bllokuar në Theth, ku dje ra një ortek.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit