-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gjenden të djegur disa trupa njëri mbi tjetrin, mes tyre një fëmijë në Ukrainë

Kryesoret

Sipas US News, gjashtë trupat e djegur janë gjetur të vendosur mbi njëri-tjetrin, duke rënduar edhe më tej masakrën e kryer në atë qytet nga trupat ruse.

Kreu i policisë në rajonin e Kievit Andrii Nebytov ka thënë se një nga kufomat ishte më e vogël se të tjerat, dhe mendohet se është trupi i një fëmije. Sipas Nebytov një nga kufomat kishte një plagë me armë në kokë duke lënë të nënkuptojmë se civili është qëlluar më para dhe për të fshehur gjurmët është djegur.

Ministri i Brendshëm ukrainas Denys Monastyrsky ishtë në vendngjarje ku ka thënë se pamjet janë të tmerrshmë dhe i ka uruar presidentit rus Vladimir Putin duhet që të shkojë në ferr.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit