-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ambiente të reja të Komitetit Olimpik Shqiptar, Rama: Të bëhen gati shkollat për kampionatet

Kryesoret

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Thomas Bach kanë qenë ambientet e reja të olimpikes në Shqipëri.

Gjatë fjalës së tij Rama është shprehur se shkollat duhet të bëhen gati dhe të aktivizohen për të organizuar kampionate mes njëra tjetrës.

“Do vazhdojmë të hedhim hapa të tjerë që në të gjitha shkollat e vendit të kemi skuadra dhe të kemi kampionate sportive në shkolla.

Edhe të kemi nga kjo lëvizje sportistë që të ngjiten në shkallë të tjera dhe të shkojnë deri në olimpiadë. E rëndësishme është ta kemi këtë lëvizje sportive për t’i dhënë fëmijëve mundësinë të shkëputen nga bota e kompjuterëve,” u shpreh Rama.

Nga ana tjetër, Bach shprehur se do donte të shikonte hapa të tjerë të Shqipërisë drejt përparimit në fushën e sportit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit