-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

VIDEO/FOTO / Skenar filmi, si ndërtoi banda tunelin pranë bankës në Romë, njëri ngeci në galeri

Kryesoret

Një ngjarje e denjë për skenarin e serialit të Netflix, “La Casa de Papel” është ajo që është regjistruar në qendër të Romës, aty ku 4 burra kanë kërkuar ndihmën e zjarrfikëses, pasi kanë ngecur brenda tunelit që po gërmonin për të goditur një bankë që ndodhej 300 metër larg pikënisjes.

Grupi në fjalë janë ekspozuar rreth orës 11:00 të ditës së sotme, kur papritur është shembur dyshemeja e një dyqani mbi galerinë që ata po ndërtonin.

Tre prej tyre janë nxjerrë kishin arritur të dilnin jashtë pasi kishin alarmuar autoritetet, por makina me të cilën ata po udhëtonin, ishte përgjuar menjëherë nga policia, e cila i arrestoi dhe po i merr në pyetje për të rindërtuar dinamikën e saktë të historisë.

Ndërkohë, via Innocenzo XI është mbyllur për trafikun për të mundësuar shpëtimin e viktimës, një shtetas italian, i cili vijon të jetë i bllokuar në galerinë që është 5-6 metra nën bazamentin e rrugës.

“Më ndihmo, më nxirr jashtë të lutem”, është thirrja që ai drejton prej orëve të mesditës në adresë të mjekëve dhe ekipit të zjarrfikësve që po gërmojnë për të bërë të mundur shpëtimin e tij.

Përpjekjet e para të shpëtimit nuk kanë qenë të suksesshme, prandaj shpëtuesit tani po përpiqen të ndërtojnë një tunel të dytë nga rruga për të arritur tek personi i bllokuar, i cili është ende i vetëdijshëm sipas raporteve të shtypit lokal.

Hipoteza për një “band of the hole” lindi për faktin se vendi ku ndodhi shembja ishte marrë me qira nga 4 persona të konsideruar të dyshimtë. Ata janë dy romakë dhe dy nga Campania me precedentë për krime kundër trashëgimisë dhe lidhje me tregtinë e drogës.

Sipas RomaToday, gjatë mëngjesit pati disa raportime për një bandë të dyshuar që punonte për tunelin. Sipas dëshmive të qytetarëve, grupi i “punëtorëve” ka hapur një tunel për të mbërritur në daljen më të afërt që ndodhet rreth 300 metra nga vendi ku u gjet anëtari i 4-të i grupit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit