-sidi education-spot_img
30.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ulet numri i të infektuarve, vetëm 28 të prekur nga COVID-19

Kryesoret

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se nga 282 testime për COVID-19, 28 qytetarë kanë rezultuar të infektuar, asnjë humbje jete dhe 228 të shëruar në 24 orët e fundit.

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 282 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 28 qytetarë, në këto bashki:

16 në Tiranë, 3 në Gjirokastër, nga 2 qytetarë në Lushnje, Përmet, Gramsh, nga 1 qytetar në Malësi e Madhe, Durrës, Divjakë.

Janë 2,215 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 18 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 228 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 323,277 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (5 Shtator 2022)
Raste të reja ditore 28
Të shëruar në 24 orë 228
Të shtruar në spitale 18
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 282

Testime totale 1,966,080
Raste pozitive 329,075
Raste të shëruara 323,277
Raste Aktive 2,215
Humbje jete 3,583

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 977
Fier 231
Shkodër 194
Elbasan 181
Durrës 156
Korçë 153
Vlorë 124
Gjirokastër 58
Berat 58
Dibër 43
Lezhë 33
Kukës 7

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit