-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#vaksinim

17 raste me fruth, ISHP: Nëse nevojitet të vaksinohen edhe fëmijët nën 1 vjeç

Instituti i Shëndetit Publik ka udhëzuar kryerjen e vaksinimit kundër fruthit, edhe për moshën nën 1 vjeç nëse nevojitet. Janë diagnostifikuar 17 raste dhe ISHP...

Nga shkurti fillon vaksinimi i vajzave 12-vjeçare kundër kancerit të qafës së mitrës

Me rastin e fillimit të Javës së Ndërgjegjësimit kundër kancerit të qafës së mitrës, Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të...

“S’ka as vdekje, as shtimë të raste”, OBSH: Mos neglizhoni vaksinimin

OBSH ka bërë thirrje për vigjilencë teksa po rritet numri i rasteve me koronavirus dhe grip stinor në Evropë. “Kjo nuk është kohë për relaksim”,...

Vaksinimi kundër COVID-it ka ndikuar në një ndryshim “të përkohshëm” të ciklit menstrual

Vajzat dhe gratë që janë vaksinuar kundër COVID-19 janë përballur me cikle menstruale që kanë zgjatur për më gjatë. Por ky ndryshim ka qenë i...

Ulen infektimet nga COVID-19, ja si është situata në vend

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 786 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 104...

Ulet numri i të infektuarve, vetëm 28 të prekur nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se nga 282 testime për COVID-19, 28 qytetarë kanë rezultuar të infektuar, asnjë humbje jete dhe 228 të shëruar...

OBSH ngre alarmin për shtimin e rasteve të poliomielitit, apeli për vaksinim

“Një kërcënim sëmundjeje në një vend është një kërcënim sëmundjeje kudo, veçanërisht në botën e sotme”. Kështu deklaroi drejtori i OBSH-së për Europën Hans...

Latest news

/5pyetjet.al