-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ekstazi, MDMA e kokainë, Ardian Tati arrestohet në një lokal në Dhërmi

Kryesoret

Një person është vënë në pranga nga policia pasi është kapur me disa lloj drogash të forta. Mësohet se arrestimi është kryer në një prej lokaleve të Dhërmiut mbrëmjen e së martës.

Policia bën të ditur se në pranga është vënë shtetasi Ardian Tati.

Gjatë kontrollit fizik ndaj tij, u gjetën 4840 tableta ekstazi, doza me lëndë të dyshuar narkotike MDMA, ketaminë, amfetaminë, LCD, kokainë dhe një sasi parash (euro dhe lekë) e përfituar nga shitja e lëndëve narkotike.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se ky shtetas ua shiste lëndë narkotike personave të ndryshëm, përdorues të lëndëve narkotike, në zonën e Dhërmiut, kryesisht në lokalet e natës.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit