16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Laçi e Broja: Në Izrael vetëm për tre pikët! Jemi përgatitur 100%

Kryesoret

Teksa kanë mbetur vetëm dy ditë nga përballja e parë e muajit shtator ndaj Izraelit, Kombëtarja shqiptare vijon me përgatitjet intensive në kompleksin ‘Tropikal’ në Durrës.

Ndërkaq, në ditën e katërt të grumbullimit, në konferencën e zakonshme për mediat kanë dalë dy futbollistët e Kombëtares, Armando Broja dhe Qazim Laçi, të cilët kanë folur për dy sfidat e fundit, fillimisht ndaj Izraelit në transfertë më 24 shtator e tre ditë më vonë ndaj Islandës në ‘Air Albania’ më 27 shtator.

Fillimisht, ishte Qazim Laçi ai i cili iu përgjigj interesit të gazetarëve, teksa mesfushori kuqezi u fokusua te rëndësia e ndeshjes së parë ndaj Izraelit dhe theksoi se Shqipëria do të kërkojë vetëm fitoren në transfertë. Ai tha se ndihet gati për ta nisur ndeshjen si titullar.

Edhe Armando Broja theksoi në fjalën e tij se ekipi do të udhëtojë drejt Izraelit vetëm me një qëllim, për të marrë tre pikët. Sulmuesi i Chelsea-t tregoi se ndihet në formë shumë të mirë, ndërsa theksoi se nuk ndjen presion.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit