-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Bajerni bën detyrën në Champions, mund me “manita” Plzenin dhe qëndron në krye të grupit

Kryesoret

Bajerni nuk ka të ndalur në Champions, ku pas Interit dhe Barcelonës, ka mundur kësaj radhe Plzenin e vendit të fundit, me rezultatin e thellë 5-0.

Kampionët e Gjermanisë e dominuan takimin që nga fillimi i sfidës, duke gjetur tre herë rrjetën që në minutën e 21’.

Në pjesën e dytë bavarezët shënuan dhe dy herë të tjera, duke i mbyllur llogaritë dhe duke mos lejuar asnjë surprizë të ndodhte në “Allianz Arena”.

Kështu Bajerni i Mynihut vazhdon të jetë në vendin e parë në grupin C, me pikë të plota.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit