-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Armik me SHBA? Ilir Meta: Marrëdhëniet tona janë të shkëlqyera. Rama i ka bërë të gjitha poshtërsitë

Kryesoret

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta u shpreh sot se marrëdhëniet e tij me SHBA-të janë të shkëlqyera dhe se vendimet e tij asnjëherë nuk i kanë cenuar. I ftuar në një emision televiziv, Meta u shpreh veprimet e tij mund të kenë penguar iniciativat personale të dikujt.

“Të gjitha poshtërsitë Rama i ka bërë duke përdorur SHBA. Edi Rama e ka futur këtë lloj poshtërsie. Amerika është gjithmonë me popullin. Nuk kam pasur ndonjëherë ndonjë problem me Amerikën”, tha Meta.

Sipas tij, tensionet në momente të caktuara kanë ndodhur pasi ambasadorët herë pas here janë manipuluar nga faktorë te ndryshëm ne Shqipëri.

“Gjithçka që mund të jetë vënë re si tension në momente të caktuara  ka qenë rezultati i manipulimit të tyre nga persona të caktuar, ata janë manipuluar nga faktorë të ndryshëm dhe te mua kanë parë një pengesë si një mbrojtës jo vetëm të interesave kombëtare, por edhe raporteve strategjike”, tha ndër të tjera Meta.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit