-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Hapja e dosjeve, Balla: E papranueshme që spiunët të bëhen presidentë

Kryesoret

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, ka dorëzuar sot në Kuvend dy amendamentet për ish-bashkëpunëtorët e Sigurimit.

Gjatë fjalës së tij Balla tha se është e papranueshme që persona që kanë ndihmuar regjimin komunist të jenë në krye të partive më të mëdha pulitke e madje të emërohen dhe presidentë.

Këto dy nisma do të depozitohen sot zyrtarisht dhe do të futen në procesin e diskutimit dhe të kalendarit të kuvendit. Duhet një shumicë  e cilësushme dhe besoj se PD është e gatshme të bashkëpunoj. Është e papranueshme që perona me një të shkuar të tillë të shkojnë deri në presidencë” tha Balla.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit