-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Procesi i votimit në SHBA, Shtëpia e Bardhë ‘thyen’ rregullin, do të qëndrojë e ndriçuar në orën 2 pas mesnate

Kryesoret

Pavarësisht se sa do të zgjasë procesi i votimit në SHBA, Shtëpia e Bardhë do t’i mbajë dritat e ndezura deri në orë 2 pas mesnate.

Dritat zakonisht fiken rreth orës 22:00 çdo mbrëmje, dhe të ndezura mbesin vetëm ato nga rezidenca presidenciale ku jeton presidenti dhe Zonja e Parë.

Pjesëtarët e Shërbimit Sekret i frekuentojnë ato zona, por sot dritat do të mbesin të ndezura në shumicën e pjesëve të Shtëpisë së Bardhë.

Rregullat do të lehtësohen sonte për të akomoduar korrespondentët televizivë që raportojnë për zgjedhjet afatmesme.

 

 

E një gjë e tillë si kjo e sotmja ndodh zakonisht kur ka ngjarje të mëdha siç janë zgjedhjet e mesmandatit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit