-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

SHBA

SHBA e injoroi, Berisha: S’kam çfarë të them më…

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot të ngarkuarit me punë të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner, i cili deklaroi se nuk...

VIDEO/ Adrola Dushi me parukierin e Kim Kardashian, çfarë i bashkoi?

Adrola Dushi është padyshim një nga modelet më të bukura shqiptare dhe tiparet e saj kanë tërhequr vëmendjen e figurave të njohura të modës...

Tornadot dhe stuhitë godasin SHBA-të, 6 të vdekur

Të paktën 6 persona humbën jetën pasi tornadot dhe stuhitë e forta shpërthyen disa pjesë të Tenesit të shtunën. Ndërtesat u shndërruan në rrënoja dhe...

Qeveria amerikane anashkalon miratimin e Kongresit për t’i shitur Izraelit predha për tanket

Administrata e Presidentit Biden ka përdorur një masë urgjente për të bërë të mundur që Izraelit t’i shiten rreth 14 mijë predha tankesh, pa...

Shtëpia e Bardhë i kërkon Kongresit të miratojë shitjen e predhave për tanket izraelite

Administrata e Presidentit Biden i ka kërkuar Kongresit të miratojë shitjen e 45 mijë predhave për tanket izraelite që po përdoren në ofensivën kundër...

Senatorët republikanë në SHBA bllokojnë ndihmat për Ukrainën dhe Izraelin

Shpenzimet emergjente përmes së cilave do të ofroheshin miliarda dollarë si ndihmë e re sigurie për Ukrainën u bllokuan në Senatin e Shteteve të...

Po vijnë festat! Vullnetarët ndihmojnë në zbukurimin e Shtëpisë së Bardhë

Çdo vit, mijëra njerëz nga të gjithë Shtetet e Bashkuara ofrojnë punë vullnetare për të zbukuruar Shtëpinë e Bardhë gjatë sezonit të festës së...

Sulm me thikë, 4 të vrarë

Katër persona, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë, dhe tre të tjerë janë plagosur, pas një sulmi me thikë në Kuins të Nju Jorkut. Policia i...

Harris skicon vizionin e SHBA-së për Gazën pas konfliktit

Zv/presidentja amerikane, Kamala Harris i ka prezantuar të shtunën objektivat amerikane pasi të përfundojë konflikti Izrael-Hamas, duke theksuar se populli palestinez në Gazë dhe...

“Gëzoj imunitet”, gjykatësja rrëzon pretendimet e Trump

Ish-Presidenti Donald Trump nuk ka imunitet nga akuzat penale për veprimet që ndërmori si president, tha gjykatësja të premten, duke refuzuar kërkesën e tij...

Latest news

/5pyetjet.al