-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gjenden dokumente sekrete në shtëpinë e ish-zëvendëspresidentit amerikan, Mike Pence

Kryesoret

Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence kishte dokumente të klasifikuara në shtëpinë e tij, raportoi CNN, duke cituar burime me njohuri për këtë çështje.

Një avokat i Pence javën e kaluar gjeti rreth 12 dokumente të klasifikuara si të klasifikuara në shtëpinë e ish-zëvendëspresidentit në Indiana.

Avokati ia dorëzoi dokumentet FBI-së. Tashmë, Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka nisur një rishikim të dokumenteve dhe një hetim se si përfunduan në shtëpinë e Pence.

Dokumentet u zbuluan pas zbulimeve rreth materialeve të klasifikuara të gjetura në zyrën dhe shtëpinë private të Joe Biden. Megjithatë, vetë Pence ka thënë shumë herë se nuk posedonte një material të tillë.

Nuk dihet ende se çfarë niveli të ndjeshmërisë apo klasifikimit kanë dokumentet.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit