-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Joe Biden

‘Ju premtoj, jam mirë’! Biden i vendosur: Unë po kandidoj dhe do të fitojmë

Në përpjekje për të rigjallëruar fushatën e tij elektorale, presidenti Joe Biden foli përpara një tubimi në Detroid. Ai i tha një turme entuziaste...

A mund të përdoret neni i 25-të i Kushtetutës amerikane për zëvendësimin e Presidentit Biden?

Pas paraqitjes së tij të dobët në debatin e parë me ish Presidentin Donald Trump, Presidenti Joe Biden është përpjekur të sigurojë Partinë Demokrate...

‘Zonja dhe zotërinj, President Putin’ – Gafa e Biden me Zelenskyn (VIDEO)

Presidenti i SHBA Joe Biden gabimisht iu referua presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky si "President Putin" ndërsa foli me gazetarët për mbështetjen e NATO-s për...

Presidenti Biden përballë thirrjeve të reja për tërheqje nga gara për Shtëpinë e Bardhë

Fushata e Presidentit Biden për një mandat të dytë në Shtëpinë e Bardhë po përballet me pengesa të reja ndërsa ish kryetarja e Dhomës...

Presidenti Biden u drejtohet udhëheqësve të vendeve të NATO-s, thekson mbështetjen e hekurt për aleancën

Presidenti Joe Biden iu drejtua udhëheqësve të vendeve të NATO-s gjatë një fjalimi të martën në Uashington, duke vënë në pah unitetin e aleancës...

VOA: NATO dhe pikëpyetjet mbi të ardhmen e Joe Bidenit

Joe Biden mirëpret për tre ditë me radhë në Uashington udhëheqësit e aleancës së NATO-s, e cila sapo u zgjerua me dy anëtarë të...

Biden dënon “brutalitetin rus” në Ukrainë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, e dënoi valën e sulmeve raketore ruse të hënën në Ukrainë, ku mbetën të vrarë dhjetëra njerëz. Biden...

Shtëpia e Bardhë mohon se Biden ka probleme me shëndetin

Shtëpia e Bardhë i hodhi poshtë dyshimet në lidhje me shëndetin mendor të presidentit Joe Biden. Sekretarja për media, Karine Jean-Pierre, mohoi se Biden po...

‘Joe, dil nga gara’! Biden i prerë: Largohem vetëm nëse më thotë Zoti

Presidenti Biden deklaroi se paraqitja e tij në debatin televiziv me Trump nuk i përmbushi pritshmëritë, por theksoi se ishte një incident i izoluar...

SHBA/ Strategjitë e kandidatëve për president pas debatit

Pyetja që pason debatin e parë presidencial për zgjedhjet e këtij viti është nëse Joe Bideni do të vazhdojë të mbetet në garë, pas...

Latest news

/5pyetjet.al