-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Joe Biden

Joe Biden, thirrje për miratim të shpejtë të ndihmës për Ukrainën dhe Izraelin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden shprehu të mërkurën mbështetjen e fuqishme për ndihmën ushtarake shtesë për Ukrainën dhe Izraelin, si edhe ndihmën...

SHBA ja bën të qartë Izraelit: Nuk marrim pjesë në përgjigjen ndaj Iranit

Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka paralajmëruar kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu se Shtetet e Bashkuara nuk do të marrin pjesë në ndonjë kundërofensivë kundër...

Biden 25 minuta në telefon me Netanyahun, mbledh G7

Lufta në Lindjen e Mesme midis Izraelit dhe Hamasit arrin ditën e 191-të. Irani nisi sulmin ndaj Izraelit në tre valë me qindra dronë...

Irani sulm, Biden: Mbrojtje të ‘hekurt’ Izraelit! Netanyahu: Gati për çdo skenar

Irani sulmon Izraelin. Kryeministri Benjamin Netanyahu u shpreh se vendi i tij "do të fitojë". Ai iu drejtua vendit duke thënë se ushtria ishte...

Biden ndërpret udhëtimin për bisedime urgjente mbi tensionet në Lindjen e Mesme

Presidenti amerikan Joe Biden ndërpreu udhëtimin e fundjavës në Delaware të shtunën për konsultime urgjente në Uashington mbi Lindjen e Mesme, tha Shtëpia e...

Biden paralajmëron Iranin ndërsa raketat kthehen nga Izraeli

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka thënë se pret që Irani mund të përpiqet të godasë Izraelin në një afat...

Biden fal edhe 6 miliardë dollarë kredi studentore

Presidenti amerikan, Joe Biden, njoftoi se 6 miliardë dollarë kredi studentore do të anulohen për 78.000 persona. Me këtë, vlera e përgjithshme e kredive studentore...

Donald Trump: Nëse nuk zgjidhem President, do të ketë masakër

Donald Trump, kandidati republikan në zgjedhjet presidenciale të 5 nëntorit në SHBA, e përshkroi votimin e ardhshëm si një pikë kthese në historinë e...

Biden pret Mitsotakis për një takim në Shtëpinë e Bardhë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden në Uashington më 4 prill. Sipas informacioneve, kryeministri grek do të marrë pjesë...

Zyrtare, Trump përballë Biden për President

Tani është zyrtare, Donald Trump ka arritur nominimin e republikanëve për president duke u bërë gati për përplasjen e re me Joe Biden, presidentin...

Latest news

/5pyetjet.al