-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Sulmet në shkolla, alarmohet Ministria serbe e Arsimit: Mbi 100 kërcënime për bomba

Kryesoret

Informacione të reja po zbardhen çdo ditë e më shumë nga autoritet serbe pas sulmeve vdekjeprurëse nga të rinj në ambientet e shkollës dhe publike.

Pas tragjedisë ku mbetën të vdekur 9 persona pas një sulmi me armë zjarri në një shkollë serbe, Ministria e Brendshme e Serbisë ka dalë me njoftim zyrtar ku ka konfirmuar se që pas ngjarjeve të fundit janë regjistruar mbi 100 kërcënime me bombë.

Kërcënime të cilat kanë pasur shënjestër shkollat fillore dhe të mesme në të gjithë vendin.

Sipas Ministrisë serbe të Arsimit  78 shkollave fillore dhe 37 shkollave të mesme në Beograd u janë dërgua një e-mail ku njoftonte se ato shkolla ishin vendosur bomba.

Policia ka dërguar ekipe në terren për të hetuar kërcënimet, ndërsa studentët dhe punonjësit janë evakuuar.

Vazhdon terrori në shkollat serbe, alarm për bomba

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit