-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

bomba

Serbia çaktivizon bombën 1 tonëshe të NATO-s, evakuohen 1300 banorë

Në një qytet jugor të Serbisë është , është kryer këtë të diele heqja e një bombe të mbetur nga bombardimet e NATO-S, në...

Arrestohet i riu në Fushë Krujë me dy bomba në trup

Policia parandalon ngjarje të rënda kriminale që do të kryheshin me mina me telekomandë. Me 2 mina me telekomandë, të fshehura në trup nga...

Zbulohet “bazë lufte” në Vlorë

Policia e Vlorës ka zbuluar një godinë në lagjen ‘10 korriku’ ku ndodhen armë, mina e targa. Ekspertët e kriminalistikës kanë në duar armët. Deri...

“Bombat” në spitalin e Kosovës, policia: S’ka rrezik, janë materiale shkolle

Ekipet e specializuara të Policisë së Kosovës për menaxhimin e mjeteve shpërthyese kanë përfunduar “pastrimin e vendngjarjes nga mjetet e dyshuara” në QKUK, tha...

Bomba tymuese dhe municione/ Po planifikonin sulm ndaj policisë?

Në veri të Mitrovicës janë sekuestruar nga policia mjete të rrezikshme që do të mund të përdoreshin për sulme ndaj policisë dhe qytetarëve. Kështu është...

Kërcënime të reja për bombë në Pallatin e Versajës dhe 14 aeroporte

Kërcënimet për bomba janë shtuar ditët e fundit, në aeroporte, shkolla dhe monumente në Francë. Sipas “Le Figaro”, si të enjten, ashtu edhe sot...

Sulmi në Ankara, Stoltenberg: Qëndrojmë pranë Turqisë në luftën kundër terrorizmit

Pas sulmit terrorist në Ankara të Turqisë, ka reaguar Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i cili thotë se e dënon ashpër sulmin...

Dy çanta me bomba me telekomandë! Kush është i riu i arrestuar në Fier?

Policia e Fierit ka parandaluar një ngjarje shumë të rëndë kriminale. Një 29-vjeçar i identifikuar si Albi Mecini është arrestuar me dy çanta me...

Municione si në “luftë”, arrestohet 64-vjeçari dhe shqiptarja në Itali

Autoritet italiane kanë vënë në pranga një çift ku gruaja është me origjinë shqiptare pasi iu gjetën në banesë  pistoleta, municione, granata. Gjatë operacionit për...

Putini kërcënon me përdorim bombash thërrmuese: Kemi rezerva të mjaftueshme!

Shefi i Kremlinit, Vladimir Putin, kërcënoi se do të përdorë bomba thërrmuese nëse Ukraina përdor municione të tilla me të cilat është furnizuar nga...

Latest news

/5pyetjet.al