-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

serbi

Serbët sërish në protestë kundër Vuçiç, kërkojnë largimin e tij

Dhjetëra mijëra qytetarë serbë janë mbledhur sot para Kuvendit të Serbisë në protestën e radhës “Serbia kundër dhunës”.Pjesëmarrësit e protestës kanë dërguar mesazhin “Vuçiç,...

OSBE publikon 9 hapa për uljen e tensioneve në veri: Kryetarët të japin dorëheqje në verë

Kryesuesi i OSBE-së si dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani për mes një postimi në llogarinë e tij...

Berisha: Vizita e fshehtë e Hysenit në Serbi, kërcënim për Shqipërinë dhe Kosovën

Sali Berisha ka bërë një reagim të gjatë në rrjetet sociale pas raportimeve se Vlora Hyseni, drejtuese e SHISH, ka vizituar në mënyrë sekrete...

Tensionet në veri, serbët në protestë edhe sot

Në komunat në veri të vendit ku serbët po protestojnë që disa ditë kundër prezencës së Policisë së Kosovës dhe kryetarëve shqiptarë të këtyre...

Tensionet në veri, kryetari i Zveçanit: Nuk morëm asnjë propozim për të mos dalim në punë

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci pas tensione prej 2 ditëve në veri të Kosovës ka deklaruar se nuk ka pasur asnjë propozim nga Ambasada...

NATO reagon pas sulmit të serbëve ndaj KFOR-it: Të ndalet dhuna

NATO ka dënuar sulmet ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri të Kosovës, duke i quajtur ta paprovokuara dhe të papranueshme.Disa ushtarë janë lënduar si...

Tensionet në Veri, reagon Berisha: Serbomadhi Vuçiç në bashkëpunim me Kremlinin, kërkon destabilizimin e Kosovës

Të dashur miq, Presidenti i serbomadhisë ka angazhuar fallangat e tij kriminale të dërguara nga Beogradi dhe bandat serbe lokale, në veprime të dhunshme...

Kryetarët e komunave në veri të Kosovës: Do të kthehemi në punë kur të qetësohet situata

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri dhe kryetari i Zveçanit, Ilir Peci kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët ku kanë thënë se do të...

Tensionet në veri, serbët i venë flakën makinës së medias

Vetura e thyer pak orë më parë në Zubin Potok është djegur nga protestuesit serbë, raporton teve1.infoGazetari Valmir Gallopeni ka raportuar nga vendi i...

Tensionet në veri, kërcet grushti mes serbëve

Disa serbë janë përleshur në protestën në Zubin Potok.Ndërsa njëri prej protestuesve është afruar të flasë me një prej policëve, dikush e ka tërhequr...

Latest news

/5pyetjet.al