-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Keni bërë plane për fundjavën? Shikoni njëherë si do të jetë moti të shtunën e të dielën!

Kryesoret

E premtja ka nisur me kthjellime. Pasditja do të sjellë vranësira dhe reshje shiu, më të dukshme në zonat jugore. Në disa zona priten rrebeshe shiu, të cilat do të shoqërohen edhe me erë të fortë.

Metereologët thonë se moti i paqëndrueshëm do të na shoqërojë edhe në fundjavë. Paraditja do të jetë kryesisht me diell ndërsa pasdite reshje shiu. Sa i përket temperaturave, pritet të arrijnë deri në 28 gradë Celsius në zonat bregdetare.

Edhe fundjava do të jetë kryesisht e paqëndrueshme. Paraditet me diell dhe shumë të favorshme për të frekuentuar bregdetin. E shtuna dhe e diela do të jenë kryesisht me mot të kthjellët. Në zonat bregdetare temperaturat do të jenë deri në 28 gradë celcius. Pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira dhe reshje, ku më të dukshme do të jenë gjatë ditës së dielë.“, thonë metereologët.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
-Raiffeisen-spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit