-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Në mes të detit, shpëtohen 12 personat e bllokuar pranë “Kepit të Rodonit”

Kryesoret

Mbrëmjen e djeshme roja Bregdetare ka zhvilluar një operacion shpëtimi pasi një skaf me 12 persona në bord u bllokua në det pas një defekti.

Skafi “Almena” sapo u bllokua në det kërkoi ndihmë për problemin që kishte hasur dhe brenda pak minutash në drejtim të tij u nis anija e Rojës Bregdetare.

Mjeti lundrues arriti të shpëtohet rreth 100 yard pranë “Kepit të Rodonit” dhe më pas të rimorkohet nga anija e Rojes Bregdetare.

Skafi me flamur shqiptar me 12 persona ndër të cilët 8 ishin fëmijë në bord u shoqërua për në Portin e Durrësit.

Mësohet se gjendja shëndetësore e të 12 personave është e mirë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit