-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Parakalime zig-zage si në “Formula 1”, ndëshkohet drejtuesi i mjetit

Kryesoret

Polica Rrugore e Tiranës ka ndëshkuar drejtuesin e automjetit i cili bënte manovra të rrezikshme në rrugë me parakalimet e tij.

Ndaj drejtuesit është vendosur masë administrative me 40 000 lekë, pasi policia ka pikasur veprimet e tij pas një denoncimi në rrjetet sociale.

“Policia Rrugore e Tiranës, pas denoncimit në rrjete sociale, për një drejtues automjeti që kryente manovra, kanë ushtruar kontrolle dhe kanë ndaluar automjetin që shfaqej në video.

Ndaj drejtuesit të automjetit u vendos masa administrative 40 000 lekë të rinj, sipas paragrafit 3 të nenit 139 të Kodit Rrugor,” thuhet në njoftimin e policisë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit