-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Policia Rrugore

Tashmë gjobat e makinës do t’ju vijnë në telefon

Nga dita e sotme drejtuesve të makinave që do të konstatohen me shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe do të ndëshkohen më gjobë,...

Bllokoi rrugën për këmbësorët duke ndaluar mbi vijat e bardha, ndëshkohet shoferi i urbanit

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=d1Z1IZEW9w0?si=1b__q5vW2ceU95SN] Policia Rrugore e Tiranës ka publikuar një raport për të gjitha shkeljet e regjistruara në lidhje me javën që lamë pas. Sipas njoftimit të...

Pacienti vdiq në ambulancë, vajza në spital, dy shoferët në burg

Policia Rrugore e Fierit ka arrestuar shoferët e autoambulancës dhe të kamionit që një ditë më parë u përfshi në aksident në aksin Lushnje-Fier,...

Parakalime zig-zage si në “Formula 1”, ndëshkohet drejtuesi i mjetit

Polica Rrugore e Tiranës ka ndëshkuar drejtuesin e automjetit i cili bënte manovra të rrezikshme në rrugë me parakalimet e tij. Ndaj drejtuesit është vendosur...

Tentoi të korruptonte policët për të shpëtuar nga gjoba, e pëson qytetari në Tiranë

Policia bën me dije se gjatë kontrolleve parandaluese në rrugët e Tiranës, është ndaluar automjeti me drejtues qytetarin me inicialet Sh. Sh., pasi po...

“Fryj, fryj…”! Ndjekje në mesnatë në rrugët Tiranës (VIDEO)

Policia Rrugore e Tiranës ka bërë bilancin e javës që lamë pas për arrestimet e shkelësve të cilët nuk janë të paktë. Statistikat, policia i...

Balla takim me punonjësit e Policisë Rrugore

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka zhvilluar një takim mëngjesin e sotëm me punonjësit e Policisë Rrugore në Tiranë. “Njësia e Policisë Rrugore të Tiranës,...

“Më jep lekët, të jap patentën”! SPAK “kopsit” dosjen për shefin, policët dhe sekserët

SPAK ka mbyllur hetimet paraprake dhe ka dërguar për gjykim dosjen “Policia Rrugore” me 25 persona të akuzuar se merrnin ryshfet për t’u kthyer...

“Pikë plumbi” me 230 km/h në autostradë!

Në nisje të sezonit turistik Policia Rrugore ka dalë në terren duke blinduar akset rrugore nacionale dhe urbane duke përdorur mjetet inteligjente. Nga Rruga...

Ikën Gjoka! Vjen shefi i ri i Policisë Rrugore në Tiranë

Jetnor Shira do të jetë drejtuesi i ri i policisë rrugore në Tiranë. Ai do të zëvendësojë në këtë detyrë Taulant Gjokën, i cili tani...

Latest news

/5pyetjet.al