-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gjobe

Gjobë rekord në historinë e futbollit shqiptar, Disiplina klubin vlonjat për postimet

Një vendim shumë i pazakontë është marrë në mbledhjen e fundit të Komisionit të Disiplinës në FSHF. Klubi i Kategorisë së Dytë, Labëria FC, është...

Pas polemikave fetare, Turqia gjobit serialin e njohur televiziv

Autoriteti transmetues RTUK vendosi të enjten të ndalojë për dy javë transmetimin e serialit të njohur televiziv në Turqi "Kizil Goncalar" pasi u konsiderua...

Shitja e ushqimeve jashtë norme, AKU nis monitorimin në vend: Gjobë dhe sekuestrim malli

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në të gjithë vendin me qëllim garantimin e sigurisë ushqimore në këtë fundviti. Trupat inspektuese të Drejtorive Rajonale të...

Rudina u dënua me burg? Reagon ish-bashkëshorti i saj

Ish-bashkëshorti i Rudina Dembacaj ka reaguar për herë të parë, pas lajmeve se aktorja e njohur e humorit është dënuar me 6 muaj burg,...

AKEP gjobit kompaninë “ONE” me 100 milionë Lekë (Lista e shkeljeve ndaj qytetarëve)

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka gjobitur me 10 milionë lekë kompaninë telefonike ‘One Albania’. Gjoba është vendosur për shkak se nuk...

Tentoi të godasë policët për një gjobë, arrestohet ish-kryebashkiaku i PS-së

Dritan Bici, i cili ka shërbyer më parë si kryebashkiak në qytetin e Gramshit për Partinë Socialiste, por edhe si deputet është vënë në...

“10 milionë lekë gjobë, ose të mbyll biznesin”! SPAK çon në gjyq inspektorin në Tiranë

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka përfunduar hetimet dhe dërguar për gjykim pranë Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin...

Polici gjobitet me 3 mijë Euro

Foto ilustruese Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur vendimin duke dënuar Rr.M. që është hetues në Stacionin Policor duke e dënuar me 3 mijë euro...

U dënua nga UEFA, FSHF-tifozëve: Kombëtarja ka nevojë për ju, silluni korrekt në ndeshje

Komisioni i Disiplinës së UEFA-s ka dënuar me 44 mijë euro gjobë FSHF-në dhe ka paralajmëruar për mbyllje të disa tribunave të stadiumit për...

UEFA dënon Rumaninë për banderolën kundër Kosovës, vendimi…

UEFA ka dënuar me 52 mijë euro gjobë dhe një ndeshje pa tifozë skuadrën kombëtare të futbollit të Rumanisë, për banderolën që tifozët e...

Latest news

/5pyetjet.al