-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kultivuesi kapet duke ujitur kanabisin në Tiranë

Kryesoret

U kap në flagrancë duke ujitur bimët narkotike kanabis të kultivuara në vendin e quajtur “Ish-Lerat”, në kufirin ndarës të fshatrave Vaqarr, Pezë dhe Baldushk, vihet në pranga kultivuesi. Asgjësohen nëpërmjet djegies 82 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

Si rezultat i këtij operacioni, u arrestua në flagrancë P. L., banues në Bulticë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit