-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Bardhi kërkesë Kuvendit: “Zgjedhorja” të futet në rendin e ditës

Kryesoret

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazmend Bardhi për mes një letër drejtuar kryeparlamentares, Lindita Nikolla ka kërkuar ndryshimin e rendit të ditës duke kërkuar të futet në rendit e ditës Komisioni për Reformën Zgjedhore, për ndryshimin e përbërjes së tij lidhur me përfaqësuesit e opozitës.

Bardhi në letër argumenton se në përbërje ka emra  të cilët e kanë dorëzuar mandatin e deputetit me shumë se një vit më parë dhe se puna në atë komision ka qenë joefiçiente.

“Me qëllim që të bëhet funksional Komisioni i Reformës Zgjedhore, për shkak të mungesave nga rradhët e përfaqësuesve të opozitës (për shkak se ka deputetë që kanë dorëzuar mandatin) dhe pas analizës së punës së përfaqësuesve të opozitës në këtë Komision, ku për 1 vit e gjashtë muaj janë zhvilluar vetëm dy mbledhje, duke bllokuar cuarjen përpara të kësaj Reformë të rëndësishme për vendin”, shkruan kreu i Grupit të PD-së.

Gjithashtu ai i ka propozuar emrat e deputetëve opozitarë për t’u bërë pjesë e përbërjes së Komisionit të Reformës Zgjedhor.

  1. Oerd Bylykbashi – Bashkëkryetar

  2. Znj. Dhurata Cupi anëtar

  3. Z. Dashnor Sula-anëtar;

  4. Z. Ervin Salianji – anëtar;

  5. Znj. Lindita Metaliaj – anëtar: 6. Z. Tomor Alizoti – anëtar;

  6. Z. Fatmir Mediu-anëtar; 8. Z. Shpëtim Idrizi – anëtar,

  7. Z. Petrit Vasili- anëtar;

  8. Znj. Eralda Bano – anëtar zëvendësues;

  9. ZAsllan Dogjani – anëtar zëvendësues; 12. Znj. Elda Hoti – anëtar zëvendësues.

LETRA E PLOTË

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit