-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zjarri në fabrikën e bojrave/ Qarkullimi Tiranë-Durrës nga rruga e vjetër

Kryesoret

Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë bojrash në autostradën Tiranë-Durrës. Ministria e Brendshme bëri thirrje të shmanget kalimi i automjeteve në autostradën Tiranë-Durrës-Tiranë. Kalimi Tiranë-Durrës bëhet nga rruga dytësore. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe zjarrfikset.

Mjete zjarrfikëse dhe forca nga Tirana e Durrësi, me ndihmë edhe nga Baza për Mbështetjen e Emergjencave Civile janë angazhuar për shuarjen e zjarrit me përmasa të mëdha në fabrikën e bojrave, në autostradën Tiranë-Durrës, në Maminas.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit