-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ronaldo respekton Arabinë Saudite, shfaqet me veshjet e tyre tradicionale

Kryesoret

Cristiano Ronaldo dhe shokët e tij të skuadrës së Al-Nassr janë shfaqur në një video të re të veshur me veshje tradicionale saudite dhe duke përdorur shpata.

Ronaldo kaloi në Arabinë Saudite në dhjetor të vitit të kaluar, por tashmë është përshtatur me jetën e Lindjes së Mesme me lehtësi.

Sulmuesi ka shtatë gola nga pesë ndeshjet e tij hapëse të sezonit të Ligës Saudite të Pro dhe fitoi Këpucën e Artë teksa skuadra e tij fitoi Kupën e Kampionëve të Klubeve Arabe.

Ylli botëror është përshtatur edhe në jetën e Arabisë jashtë fushës, të cilën ai e demonstroi me paraqitjen e tij të shkurtër në video.

Futbollisti portugez, së bashku me shokët e skuadrës si Sadio Mane dhe Talisca, u shfaqën me veshje tradicionale saudite teksa kërcenin së bashku në fund të videos.

Klipi, i postuar në llogarinë e mediave sociale Al-Nassr, tregon tre fëmijë që kalojnë nëpër stadiumin e klubit dhe dallojnë një numër yjesh që angazhohen në aktivitete tradicionale.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit